ASA tisková struna Extrafill Traffic Red 1,75 mm 0,75 kg Fillamentum

 
  • 1 z 4
 

ASA (acrylonitrile styrene acrylate)

ASA je styrenový polymer, který je ideální pro výrobu prvních funkčních vzorků před sériovou výrobou pro funkční prototypování, výrobu nástrojů, ale také pro výrobu zboží pro každodenní použití, zejména pro venkovní použití. Odolává vysokému dlouhodobému působení tepla a UV záření. 

Dostupnost Objednáno
Cena 545,45 Kč bez DPH
660 Kč / ks    
Kód produktu FILLASA175155
Značka Fillamentum
Webová stránka značky fillamentum.com
Kategorie ASA
Záruka 2 roky
 


ASA

 hotend Tryska pro tisk filamentu : 0,2-0,4mm.
 Extrudér:  240-255°C
 Podložka: 80-105°C


ASA je styrenový polymer, který je ideální pro výrobu prvních funkčních vzorků před sériovou výrobou pro funkční prototypování, výrobu nástrojů, ale také pro výrobu zboží pro každodenní použití, zejména pro venkovní použití. Odolává vysokému dlouhodobému působení tepla a UV záření.      

ABS je velmi pevný a všestranný materiál s výbornou tepelnou odolností. Je vhodný pro vnitřní i venkovní použití. ABS je termoplast, což znamená, že stejně jako PLA, může být opakovaně roztaven a krystalizován, aniž by došlo k znehodnocení materiálu. ABS se však taví při vyšší teplotě než PLA. Vyšší teplota tání dává ABS excelentní tepelnou odolnost, vaše výtisky nebudou vykazovat známky deformace až do 98 °C.

Pokud potřebujete tisknout pro venkovní použití nebo potřebujete tisk s dobrými mechanickými vlastnostmi, rozhodně stojí za to dát ABS šanci. Koneckonců slavné LEGO kostky jsou vyrobeny právě z ABS.

Vstupní materiál byl pečlivě vybrán, aby se dosáhlo nejlepší zpracovatelnosti a konečných vlastností. Výrobky společnosti Fillamentum se vždy vyrábějí z přesně specifikovaného typu materiálu s nejvyšší stabilitou ve všech šaržích. Zákazník se může kdykoli spolehnout na tu nejlepší kvalitu, kdy použije naše vlákno.

ABS obsahuje příměs syntetického kaučuku, díky tomu je odolnější proti opotřebení a nárazům. A v neposlední řadě je filament z ABS rozpustný v acetonu! Je tak opravdu snadné spojit více výtisků dohromady, stačí kontaktní plochy lehce potřít acetonem. Navíc je možné výtisky vyhladit acetonovými výpary a získat tak dokonale lesklý povrch. Při manipulaci s acetonem musíte být sice opatrní, není ale zdaleka tak nebezpečný, jako například rozpouštědla PLA.

ABS má bohužel velmi vysokou tepelnou roztažnost, která komplikuje tisk, a to zejména u rozměrnějších modelů. Dokonce i s vyhřívanou podložkou nastavenou na 100 °C se může výtisk začít kroutit a odlepovat od podložky. Navíc se při tisku uvolňuje nepříjemný zápach, proto byste pro tisk z ABS měli zvážit zakrytování tiskárny (umístění do boxu). Přinejmenším umístěte tiskárnu do vytápěné místnosti, výrazně tím zvýšíte úspěšnost tisku. 


 
Výhody a nevýhody ASA

VÝHODY:

  Vhodné pro venkovní použití – UV stabilní
  
Chemická odolnost proti zásadám, alkoholům, olejům, tukům, ozónu a vodě
  Recyklovatelný
  Houževnatý
  Zachování fyzikálních vlastností, jako jsou barvy a mechanické vlastnosti

  Vysoká odolnost proti nárazu a opotřebení
  Rozpustnost v acetonu – možnost lepení
  Silná přilnavost vrstev
  Snadno brousitelný
  Možnost vyhlazení acetonovými parami
  Detailní tisk bez stringování
  Vysoká teplotní odolnost 
  
Bezpečné použití v elektrických a elektronických zařízeních
  Nízká absorpce vlhkosti NEVÝHODY:
 
  Hygroskopický
  Vysoké tiskové teploty
  Zápach během tisku (ale menší než u ABS)
  Tendence k deformování velkých modelů
 
  
 TIPmceclip1-1
 

VAROVÁNÍ: Aceton a jeho páry jsou vysoce hořlavé! Aceton také může způsobit vážné
podráždění očí, ospalost nebo závratě.

Acetonovou vyhlazovací komoru si lze snadno vytvořit z plastové nádoby, která je odolná acetonu (například z PP – Polypropylenu). Výtisky je ideální zavěsit do prostoru, protože všechna místa, kde se budou díly čehokoliv dotýkat budou rozpoznatelná. Poté aceton vylijte na dno a nádobu uzavřete. Proces lze urychlit cirkulací vzduchu pomocí ventilátoru nebo mírným zahřátím. Nepohybujte se v blízkosti acetonu či acetonových par s otevřeným ohněm.  POZOR !!! Aceton je hořlavina.

Hlavními faktory majících vliv na míru vyhlazení jsou: doba expozice, teplota acetonových par, koncentrace acetonových par a proudění par v komoře. Mějte na paměti, že díly po vyhlazení velmi nepatrně zvětší svůj objem a jejich povrch je po vyhlazení několik hodin měkký  po celém procesu jej tedy musíte nechat pár hodin vytvrdnout. Jestliže si nepřejete, aby některé části výtisku byly vyhlazené, zakryjte je samolepící páskou.

Pokud vám záleží na perfektním vzhledu výtisků, nedoporučujeme vyhlazovat máčením v acetonu. Na tmavých barvách se mohou objevit bílé mapy a pokud aceton nateče dovnitř výtisku, dojde k jeho deformaci a nabobtnání. doba expozice

Hmotnost 0.75 kg
Barva (?) červená
Materiál (?) ASA
Průměr Filamentů (?) 1,75
Hmotnost 0,75 kg
obsah balení: 750 g
celková hmotnost: 1.300g
Tolerance/průměr: +/- 0,05 mm
Extrudér: 240-255°C
Podložka: 80-105°C
rozměr: 202x50x90mm
Délka návinu: 310 m (1.75 mm, 750 g)
RAL: RAL 3020
Pantone:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

FILLAMENTUM 

                        

Webová stránka značky: Fillamentum

 

Fillamentum je značka kvalitních vláken pro 3D tisk, které vyvíjí a vyrábí firma Fillamentum Manufacturing Czech s.r.o. Tato společnost se nachází se v jihovýchodní části České republiky ve městě Hulín, kde funguje už od roku 2011.

Vývoj této české značky s celosvětovým ohlasem zajišťují odborníci z oboru plastikárenství s více než 15 lety zkušeností. Zaměřují se na záruku kvality a přináší nové trendy a materiály.

V jejich nabídce naleznete:

Více než 40 odstínů nejprodávanějšího materiálu, čímž je PLA. Premium PLA přináší slavné odstíny Vertigo Grey a Vertigo Galaxy. Pro pozornost je nutné také zmínit materiál Crystal Clear PLA, který se vyznačuje pro PLA neobvykle vysokou průsvitností.

Fillamentum nabízí také 18 barev vysoce kvalitního ABS a 4 odstíny filamentu WOOD s dřevěným vzhledem, který je obohacen o reálné dřevěné piliny.

Pro náročnější zákazníky jsou v nabídce také technické materiály jako nylon, pružný materiál Flexfill (o dvou stupních tvrdosti - Shore 98A a měkčí 92A) nebo filament ASA, který je vhodný pro venkovní tisk. Ten je nabízen v 8 barvách.

Ohlasy od veřejnosti přichází také na technický materiál CPE, který je novým trendem v 3D tisku. Oproti PETG je velmi odolný a přitom se velmi dobře tiskne. Materiál CPE je dodáván firmou Fillamentum v 10 barvách. 

Jejich specialisté vyvíjí velké úsilí, aby mohli na trh přinášet nové materiály a aby tak uspokojili i ty nejnáročnější zákazníky nejen v hobby odvětví, ale i v průmyslovém prostředí.

 Fillamentum, je záruka kvality, na kterou se můžete spolehnout!
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.