Flexfill TPU 98A Signal Yellow 1,75 mm 500 g Fillamentum

 
  • 1 z 2
 

TPU 98A značky Fillamentum
1,75 mm, 0,5kg struna (+230g cívka)

Žlutá (signální)

Klasický tvrdý plast je universální, ale i tak není vhodný na všechny aplikace. Ochranné pouzdro na telefon, kameru, kola pro RC modely, jsou z Flexu skvělá.

Dostupnost Objednáno
Cena 764,46 Kč bez DPH
925 Kč / ks    
Kód produktu FILLFLEXTPU98A175247
Značka Fillamentum
Webová stránka značky fillamentum.com
Kategorie FLEXIBILNÍ FILAMENTY
Záruka 2 roky
 


hotend Tryska pro tisk filamentu : 
 Extrudér:  220-240°C
 Podložka: 50-60°CTermoplastický polyuretan s tvrdost 98 Shore ATechnické polopružné vlákno, které nabízí skvělé mechanické vlastnosti, jako je vysoká pevnost v roztržení a v tahu.
Vysoce reverzibilní deformace, odolnost vůči ozónu, olejům a tukům. Výkon opotřebení zaručuje trvanlivost 3D vytištěných produktů.
Skvělé pro tisk průběžně posuvných dílů nebo těsnění.

Použití: Klasický tvrdý plast je universální, ale i tak není vhodný na všechny aplikace. 
             Ochranné pouzdro na telefon, kameru, kola pro RC modely, jsou z Flexu skvělá.

 

VÝHODY:


 Flexibilní a elastický
  Rozměrová stálost
  Skvělá přilnavost mezi vrstvami zajišťuje pevnost v roztržení ve všech směrech
  Lze použít pro konečnou povrchovou úpravu
  Vynikající odolnost proti oděru
  Tisk se 100% výplní zajišťuje tvrdý předmět
  Vylepšená UV stabilita
  Bez BPA a bez styrenu
  Polopružný
  Vysoká pevnost v tahu
  Dobrá odolnost proti odrazu
  Bezpečné použití v elektrických a elektronických zařízeních
  Nízké deformace a navlékání
  Recyklovatelné
  Nízké deformace a navlékání
NEVÝHODY:


  Složitější na tisk
  Náročnější zavádění filamentu do extruderu


 Délka vláken CPE (1,75 mm, 750 g) je 175 m
       Délka vláken CPE (2,85 mm, 750 g) je 70 m


 


Vstupní materiál byl pečlivě vybrán, aby se dosáhlo nejlepší zpracovatelnosti a konečných vlastností. Výrobky společnosti Fillamentum se vždy vyrábějí z přesně specifikovaného typu materiálu s nejvyšší stabilitou ve všech šaržích. Zákazník se může kdykoli spolehnout na tu nejlepší kvalitu, kdy použije naše vlákno.  

 

TIPmceclip1-1

 

Flexfill 98A je elastický, flexibilní filament. Na škále tvrdosti je 98A popsaná jako tvrdá guma - je to stejná tvrdost jako například kolečka skateboardů, nebo kolečkových bruslí.

Klasický tvrdý plast je universální, ale i tak není vhodný na všechny aplikace. Ochranné pouzdro na telefon, kameru, kola pro RC modely, jsou z Flexu skvělá.

Dalším krokem je povolení přítlačných šroubků na extruderu. Je třeba je povolit natolik, aby podavací kolečka na filament tlačila co nejméně - zároveň, ale filament nesmí mezi kolečky prokluzovat.

U tiskáren s hladkým tiskovým PEI povrchem na vyhřívané podložce doporučujeme nanést na podložku Kores lepidlo. Sníží se tak lehce přilnavost filamentu k podložce. Přilnavost flexibilních filamentů je zpravidla velmi vysoká a bez lepidla může dojít k poškození hladkého PEI povrchu vyhřívané podložky.

Flexibintí filamenty patří do kategorie TPE (ThermoPlastic Elastomer) a Flexfill 98A náleží do podkategorie TPE zvané TPU (ThermoPlastic Polyurethane). Hlavní rozdíl je, že TPE filamenty jsou zpravidla ještě více flexibilní a elastické. Kvůli tomu jsou ale také mnohem náročnější na tisk. Měkkčí filamenty mají větší tendenci se ohýbat a kroutit v extruderu.

Základem tisku s flexibilními filamenty je zcela čistý hotend a tryska. To z důvodu, aby měl filament volnou cestu a nezadrhával o zbytky předchozích filamentů.

 


Skladujte v suchu a chraňte před vlhkostí.


SOUVISEJÍCÍ PRODUKTY
Hmotnost 0.5 kg
Barva (?) žlutá
Materiál (?) TPU
Průměr Filamentů (?) 1,75
Hmotnost 0,5 kg
Tvrdost Materiálu 98A
celková hmotnost: 500 g vlákna (+ 230 g cívky)
rozměr: 200x52x55mm
Tolerance/průměr: +/- 0,05 mm
Extrudér: 220-240°C
Podložka: 50-60°C
Délka vlákna : 175 m (1,75 mm, 500 g)
RAL RAL 1003

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

FILLAMENTUM 

                        

Webová stránka značky: Fillamentum

 

Fillamentum je značka kvalitních vláken pro 3D tisk, které vyvíjí a vyrábí firma Fillamentum Manufacturing Czech s.r.o. Tato společnost se nachází se v jihovýchodní části České republiky ve městě Hulín, kde funguje už od roku 2011.

Vývoj této české značky s celosvětovým ohlasem zajišťují odborníci z oboru plastikárenství s více než 15 lety zkušeností. Zaměřují se na záruku kvality a přináší nové trendy a materiály.

V jejich nabídce naleznete:

Více než 40 odstínů nejprodávanějšího materiálu, čímž je PLA. Premium PLA přináší slavné odstíny Vertigo Grey a Vertigo Galaxy. Pro pozornost je nutné také zmínit materiál Crystal Clear PLA, který se vyznačuje pro PLA neobvykle vysokou průsvitností.

Fillamentum nabízí také 18 barev vysoce kvalitního ABS a 4 odstíny filamentu WOOD s dřevěným vzhledem, který je obohacen o reálné dřevěné piliny.

Pro náročnější zákazníky jsou v nabídce také technické materiály jako nylon, pružný materiál Flexfill (o dvou stupních tvrdosti - Shore 98A a měkčí 92A) nebo filament ASA, který je vhodný pro venkovní tisk. Ten je nabízen v 8 barvách.

Ohlasy od veřejnosti přichází také na technický materiál CPE, který je novým trendem v 3D tisku. Oproti PETG je velmi odolný a přitom se velmi dobře tiskne. Materiál CPE je dodáván firmou Fillamentum v 10 barvách. 

Jejich specialisté vyvíjí velké úsilí, aby mohli na trh přinášet nové materiály a aby tak uspokojili i ty nejnáročnější zákazníky nejen v hobby odvětví, ale i v průmyslovém prostředí.

 Fillamentum, je záruka kvality, na kterou se můžete spolehnout!
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.