HIPSJe velmi pevný a houževnatý, má dobrou teplotní stálost. Používá se pro tisk na dvouhlavých 3D tiskárnách. Jedna hlava vytiskne podpůrné konstrukce z ABS nebo HIPS a druhá samotný model z ABS nebo HIPS. Podpůrné konstrukce z ABS je možné rozpustit acetonem a konstrukce z HIPS lemonesolem. 

HiPS má vlastnostmi tisku mnohem blíže k ABS než PVA. ABS na HiPSu drží lépe než na PVA. Díky menšímu kroucení při tisku jde o skvělý materiál pro tisk velkých objektů. Tiskové a mechanické vlastnosti jsou podobné ABS. Má však o něco menší tepelné smršťování. Lze ho brousit a povrchově upravovat.

Tisková struna navinutá na cívce umístěná v uzavíratelném neprůsvitném obalu a kartonové krabici. Váha vč obalu 1kg.

Materiálový list

Tento materiál je certifikován pro styk s potravinami (prohlášení o shodě je k dispozici na vyžádání).

Upozornění:  Prohlášení o shodě deklarující bezpečnost kontaktu s potravinami se týká filamentu před jeho zpracováním 3D tiskem. Pro stanovení, že Váš výrobek splňuje požadavky pro styk s potravinami, musí být otestován finální výtisk. Testování probíhá dle
směrnice za určitých podmínek použití (např. teplota, doba styku, typ potraviny). Designem nebo zpracováním může být zapřičiněno, že nebude směrnici vyhovovat, což je odpovědností Vás jako 3D tiskaře, který s materiálem manipuloval.
High Impact Polystyrene nebo HIPS je perfektní materiál pro prototypování nebo funkční objekty. Proto nyní nabízíme čtyři nové barvy, které dávají šanci, aby byl funkční objekt také esteticky příjemný nebo praktický barevným značením.

Díky čisté povrchové úpravě je HIPS ideální pro tisk podpůrných dílů. Tyto tištěné části jsou rozpustné v Lemonesolu, což je speciální kapalina, která neovlivňuje kvalitu předmětu PLA nebo ABS.

Nabízí vynikající mechanické vlastnosti , jako je pevnost, odolnost proti nárazu, houževnatost a tepelná odolnost. Toto vlákno je odolné vůči vlhkosti a vodě, a proto je ideální pro dlouhodobý kontakt s horkou vodou .

HIPS má navíc skvělé vlastnosti dielektrické síly a měrného odporu , což znamená, že jej lze použít při výrobě elektrických a elektronických zařízení. Je také certifikován pro styk s potravinami , což je ideální pro potravinářský a obalový průmysl.

Během procesu tisku vlákna HIPS se do atmosféry uvolňuje malé množství styrenu.


  • Datové listy a praktické informace
  • Délka vláken (1,75 mm, 750 g) je 328 m
  • Délka vláken (2,85 mm, 750 g) je 120 m
  • Rozměry cívky

 

Záznamy nebyly nalezeny...

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.